RIIJK postupuje do superfinále MOL eCupu!

Publikováno
10/7/2020

Po dechberoucím čtvrtfinálovém souboji se Štěpán "RIIJK" Sobocki protlačil do živého superfinále MOL eCupu, v němž reprezentuje FK Pardubice.

RIIJK vystoupal do základního tábora. Když si našeho hráče vybrali představitelé FK Pardubice pro reprezentaci v MOL eCupu, doufali, že se elitnímu hráči z týmu Entropiq povede dovést červenobílé barvy do finálové čtyřky. Tuto metu RIIJK splnil.

Tím ale jeho cesta turnajem zdaleka nekončí. Pohár z prvního ročníku je na dosah, stejně jako 40tisícováý prémie provítěze. To je pro RIIJKa velmi zajímavá motivace. Navíc mu v cestě stojí už jen tři protivníci. S těmi se potká 19. července na offline finále v Praze.

Mezi RIIJKovy poslední překážky patří Krtek88(FC Nové Hodějovice), M4tk0 (Bohemians 1905) a Drmi10 (Viktoria Plzeň).

RIIJKův postup mezi finálovou čtveřici se nerodil vůbec snadno. Přesto náš reprezentant dokázal zachovat chladnou hlavu a dotáhnout nesmírně složitý duel s výborně hrajícím Kubajzem do vítězného konce.

Pro první zápas RIIJK zvolil tým Barcelony, zatímco jeho soupeř vsadil na Liverpool. A byli to Reds, kteří měli více ze hry. Kubajz v první půli nevyužil několika šancí, ale v 57. minutě se konečně ujal vedení po krásné střele Firmina do šibenice.

RIIJK těsně před koncem vyrovnal zásluhou Messiho, ale na první bod stejně nedosáhl. Kubajz potrestal jeho chybu v obraně v úvodních minutách prodloužení a zlatým gólem ukončil první zápas.

Stejně jako v předchozím kole MOL eCupu tak RIIJK ztratil první mač, což znamenalo, že musel vyhrát následující dva. Pro druhé měření sil nastoupil v barvách Francie, zatímco Kubajz si vybral Barcelonu. A jak je Blaugranas vlastní, Kubajz držel míč prvních třicet minut, které se odehrály téměř výhradně na RIIJKově polovině.

Jenže RIIJK předvedl velmi soustředěnou obranu a následně během tří minut udeřil hned dvakrát na opačné straně. Díky brankám Ben Yeddera a Dembeleho získal vítané dvoubrankové vedení, které ovšem neudržel dlouho. Soupeř krátce po výměně stran snížil, a přestože následující desítky herního času nepřinesly nic závažnějšího, Kubajz nakonec v 88. minutě rozvlnil síť ještě jednou. RIIJK ale okamžitě zamířil vpřed a zápas přeci jen zlomil ve svůj prospěch. Vítězným gólem v nastavení poslal sérii do rozhodujícího třetího utkání.

Třetí zápas byl ze strany RIIJKa zřejmě nejpovedenější. Odehrál ho za PSG proti Francii a první půle byla víceméně pod jeho taktovkou. Paradoxně to byl ale Kubajz, kdo se z ojedinělé šance prosadil jako první. RIIJK spálil několik vyložených šancí, v nichž se na Llorisovi vytrápili zejména Cavani s Neymarem. Právě Neymar pak ale přeci jen zužitkoval obří tlak a srovnal těsně před koncem první půle.

Stav 1:1 vydržel až do záverečného hvizdu, a tak musel o postupujícím rozhodnout zlatý gól. Náhlá smrt, na kterou jsou sportovní fanoušci zvyklí spíš z hokeje, přišla už v šesté minutě. RIIJK díky Cavaniho trefě definitivně odmítl Kubajzovy nároky na postup.

Pardubice se tak mohou spolu s RIIJKem těšit na živé superfinále v Praze, v němž se bude dohrávat zbývající část pavouku. Premiérový šampion MOL eCupu bude korunován v neděli 19. července. Vrcholná střetnutí pohárové soutěže budou k dispozici na online platformě Twitch.

Podrobnější informace o této esportové události jsou k dispozici na oficiálních stránkách turnaje.