Pardubický double! RIIJK zvítězil v MOL eCupu!

Publikováno
20/7/2020

Tým FK Pardubice slaví neobvyklý double! Po vítězství ve 2. fotbalové lize opanovali Východočeši zásluhou Štěpána “RIIJKA” Sobockiho také virtuální MOL eCup!

MOL eCup měl v neděli na programu své offline Superfinále. V prostorách pražského hotelu Don Giovanni se sešli čtyři nejúspěšnější hráči letošní premiérové sezóny.

O prestižní titul usilovali za FK Pardubice z našeho týmu Entropiq hostující Štěpán “RIIJK” Sobocki, Viktorii Plzeň reprezentoval Lukáš “T9Laky” Pour, Bohemins postavili  Matěje “M4tk05” Dunku a FC Nové Hodějovice dotáhl až do TOP4 Jan “Krtek88” Pražák.

V prvním semifinále to byl právě zástupce třetitřídního týmu českobudejovického okresu Krtek88, který se postavil našemu RIIJKovi. Podobně jako v předchozích kolech se také finále odehrálo místo klasického režimu FUT v režimu “výkop” a hráči tak volili z klasických týmů a přednastavených sestav.

RIIJK zvítězil v první Bo3 sérii hladce 2:0 na zápasy, když nejprve s Francií pokořil Krtkovu Barcelonu 1:0 a následně stejným poměrem porazil s katalánským velkoklubem soupeřovu reprezentaci Německa.

Nové Hodějovice měli v druhém zápase velkou šanci na vyrovnání. Krtek kopal v poslední minutě penaltu, ale neproměnil a mohl se tak začít soustředit na bitvu o třetí místo.

RIIJK měl pro prvního soupeře pouze slova chvály. “V druhém zápase jsem určitě nebyl lepší, Krtek si zasloužil minimálně prodloužení. Věděl jsem, že při penaltě dá střed nebo jednu ze stran, udělal jsem tak s gólmanem úkrok a díky skoku vykryl jak střed tak pravou stranu a míč mě trefil. Doufám, že přinesu Pardubicím double,” prorokoval v pozápasovém rozhovoru na streamu.

“V druhém semifinále bych nepodceňoval Bohemku, ale Laky bude určitě favorit,” dodal svůj náhled na další průběh finálových klání a měl naprostou pravdu. Ve vyrovnané sérii mohli vyhrát oba hráči. Nakonec se v poměru 2:1 na zápasy radoval Laky. Finále mělo očekávané složení.

Boj o titul odstartoval RIIJK s reprezentačním týmem Francie proti Lakyho Barceloně. První poločas nabídl hodně ofenzivní fotbal a nezvykle vysoké skóre 2:2. Druhá pětačtyřicetiminutovka ani prodloužení už ale gól nepřinesly a rozhodovaly penalty, konkrétně až pátá série, v níž Umtiti proměnil a přihrál první finálový bod pro Plzeň.

Vyrovnané klání pokračovalo také v dalších zápasech. RIIJK s Barcelonou pokořil Manchester City 1:0 a o vítězi MOL eCupu musel rozhodnout závěrečný mač mezi PSG a Francií.

Nervy pracovaly. Hráči předvedli zodpovědnou hru z obou stran. Soustředili se především na obranu a během 120 minut základní hrací doby i prodloužení jsme gól neviděli. Znovu tak došlo na penaltovou loterii.

Nervy drásající rozstřel a s ním i titul šampiona si pro sebe až v osmé sérii zabral Štěpán “RIIJK” Sobocki.

FK Pardubice slaví zasloužený double! Po 51 letech se vrací do nejvyšší fotbalové soutěže a zároveň opanovali první ročník MOL eCupu! Společně s nimi slaví i tým Entropiq!

“Hrozné nervy, všechny zápasy vyrovnané, bylo to o jedné dvou šancích, rozhodlo štěstí. Za výhru jsem rád, proti Lakymu se mi v posledních zápasech příliš nedařilo, ale těší mě, že to dopadlo v takhle důležité sérii, o to je ta výhra pro mě cennější,” popsal velké finále RIIJK v rozhovoru pro Českou televizi.

Kromě poháru pro šampiona a prestižního titulu si vítěz odnesl ze Superfinále také finanční odměnu ve výši 40.000 Kč, dále 55“ TCL televizi, Playstation 4 Pro, zapůjčení vozu Hyundai Kona electric, obrandovaný PS4 ovladač a palivovou kartu na 5.000 Kč od společnosti MOL. Vydařený večer!