MČR: V Grand Finále odveta proti Sinners

Publikováno
22/11/2020

Entropiq potvrdil v semifinále MČR roli těsného favorita a po výhře 2:0 nad Eclot si černozelení zahrají dnešní Grand Finále proti zatím neporaženým Sinners.

"S kým se utkáte ve finále MČR?" zazněla už v červnovém podcastu Playzone otázka na současného IGL Sinners Beastika a ten s odpovědí nezaváhal.

"S Entropiq! Sice zatím nemají cskový tým, ale budou mít.."

Nemýlil se. Po Petru "En1gma" Balcarovi v Hearthstone zaútočí dnes večer na titul českého šampiona také divize CS:GO. Teprve před pár měsíci složená pětice leckr, capseN, daxen, AJTT a HONES má před sebou prozatím svůj nejdůležitější zápas.

Postup do Grand Finále se zrodil po relativně snadném semifinálovém vítězství nad Eclot Gaming.

"Jsme strašně rádi, že jsme ve finále," říkal po výhře 2:0 náš IGL Michal "leckr" Kadlíček. "Všechny předchozí zápasy byly strašně close, tohle byl náš první 2:0, ale Eclot hlavně ke konci hodně štípali."

Pick Entropiq do startu série byl už klasický Dust2. Počtvrté za sebou na letošní MČR, přinesl třetí výhru. Vedení po poločase 9-6 dotáhli leckr a spol za obranu na konečných 16-10. Vítěznou tečkou byla one man show capseNa, který první mapu zakončil čtyřmi killy s AWP.

Eclot zvolili ke comebacku Inferno, ovládli pistolkové kolo, ale vlak Entropiq se postupně rozjížděl. Poločas 10:5 pro černozelené dával velké šance, které naši borci už nepustili.

Eclot sice v závěru mocně dotahovali, ale na méně než tři body rozdílu se nikdy nepřiblížili.

"Hodně nám pomáhá kouč Forji, řídí hlavně early fázi, když už je jasné, jak hrajeme, tak dá vždy ve správnou chvíli impuls ke změně," doplňuje leckr důležitého muže v pozadí.

Záznam zápasu s Eclot najdete na Twitch - Playzone.

A jak se těší na BO5 Grand Finále proti Sinners?

"Preferoval bych spíš BO3, tam bychom asi měli větší šance, ale i BO5 má něco do sebe. Když se to natáhne, tak decider je už čistě o tom, kdo má jakou výdrž. Ale těšíme se," zakončuje leckr.

Finále startuje v 18:00. Entropiq může jen překvapit. Vždyť na Sinners je kurz mizivých 1,08. Série ale začíná za stavu 0-0 a už první zápas ve skupině, kdy jsme změřili síly právě se Sinners, přinesl vyrovnanou partii.