FIFA: Entropiq pokořil tým Jakuba Jankta!

Publikováno
13/5/2020

FIFA divize Entropiq si v přátelském showmatchi poradila s týmem SAMPI, který vlastní profesionální fotbalista Jakub Jankto. Rozhodl až dodatečný pátý zápas.

Štěpán "RIIJK" Sobocki a Patrik "Huhnak" Hornák v barvách Entropiq proti Dominiku "Seron" Čermákovi a Stanislavu "WickyBG" Chakarovovi za SAMPI! Úterní showmatch byl svátkem pro všechny fanoušky tuzemské kompetitivní FIFA scény.

Naši soupeři, WickyBG se Seronem, se v posledních dnech nesli na vítězné vlně. V rukách a v ovladačích měli úspěšnou sérii proti silnému Interu Milán.

Nad jedním z nejsilnějších FIFA týmů světa zvítězili 3-2 na zápasy, když v rozhodujícím Bo2 klání dokonce Seron pokořil současnou světovou jedničku dle leaderboardu Fifa.gg Diega "CRAZY" Campagnaniho ostudným rozdílem 9-1 (4:0 a 5:1)!

Entropiq byl ale tentokrát na jejich síly.

Pro diváky byly připraveny minimálně čtyři zápasy. Pokud by po nich svítilo vyrovnané skóre 2:2, vítěze by určilo až páté utkání, do kterého mohl tým nasadit libovolného hráče. A tak se také stalo.

Všechny zápasy se odehrály ve formátu Bo3 (na dva vítězné).

Celou akci odstartoval souboj jedniček obou týmů. Seron si dokráčel pro dvě vítězství, ale jednoznačné to nebylo. Obě utkání rozhodly až góly v prodloužení.

Huhnak následně pokořil ve vyrovnané Bo3 sérii Bulhara WickyBG, srovnal na 1:1, jenže Seron poté nedal Huhnakovi šanci se nadechnout a znovu převážil misky vah na stranu SAMPI.

Za půlhodinku bylo opět srovnáno. RIIJK proti WickyBG zvládl oba penaltové rozstřely a celý showmatch dospěl až k závěrečnému decideru - RIIJK znovu proti Seronovi.

V prvním zápase závěrečné série RIIJK Serona porazil. Od ENtropiq Charity Cupu vůbec poprvé. V tom druhém panoval dlouho vyrovnaný stav, ale Seron se dvěma góly Neymara v 58. a 69. minutě přiblížil rázně k vítězství.

Náš hráč však nesložil zbraně. Nejprve Kylian Mbappé (76. minuta) a poté Riyad Mahrez (83.) zařídili vyrovnání a v nastaveném čase v 94. minutě rozhodl o osudu celého showmatche Moses Simon - 3:2 pro RIIJKa v závěrečném zápase a celkem také 3-2 na zápasy pro Entropiq!