FIFA COOL Liga: RIIJK končí ve čtvrtfinále

Publikováno
12/6/2020

Reprezentant týmu Entropiq Štěpán "RIIJK" Sobocki prohrál svůj čtvrtfinálový zápas a první ročník FIFA COOL Ligy tak zakončil na děleném pátém místě spolu se Sparťanem Emericksonem.

RIIJK šel do čtvrtfinálového souboje z níže nasazené pozice než jeho soupeř MikiTheGoat, ale sázková kancelář Tipsport očekávala velice vyrovnaný souboj.

Oba hráči vstoupili do prvního utkání opatrně a na větší šanci se čekalo až do 31. minuty, v níž se teplický MikiTheGoat prosadil zásluhou Neymara, který zůstal sám poblíž penaltového puntíku.

RIIJKovi se příliš nedařilo překonávat Mikiho kompaktní defenzivní systém, a naopak sám musel vyndavat míč ze sítě podruhé poté, co Neymar dorazil vlastní střelu do tyče.

RIIJK se až do 77. minuty nedostal ke střele směrem na branku. Až poté se pokusil snížit nebezpečnou ranou z přímého kopu, ale míč prosvištěl těsně nad břevnem. Miki následně pojistil svůj náskok další trefou a bylo hotovo. RIIJK ještě v závěru snížil na 1:3, ale na tom, že první bod získá soupeř, už nic změnit nemohl.

Druhý zápas ovšem nabídl zcela jiný vývoj. RIIJK se už v 15. minutě dostal do vedení, když Neymar uklidil svůj volej zpoza hranice malého vápna nekompromisně do branky. Přestože se skóre měnilo v brzké fázi, další průběh překvapivě žádný další gól nenabídl a RIIJK uhájil vedení 1:0, čímž srovnal stav série. O postupujícím tak muselo rozhodnout třetí utkání. Oba hráči věděli, že v semifinále už na vítěze netrpělivě čeká plzeňský DRMi10.

Znovu to byla 15. minuta, která přinesla první vážnější situaci. RIIJKův Ter Stegen ale dokázal vyrazit nebezpečnou střelu na roh. Přesto to byl Miki, kdo se radoval z úvodní trefy. S Atalem se prokličkoval až do bezprostřední blízkosti branky a Ter Stegen byl tentokrát bez šance.

RIIJK srovnal skóre v 58. minutě, když si Neymar pohlídal ofsajdovou hranici a ocitl se tváří v tvář brankáři, kterému udělal kličku a následně s přehledem uklidil míč do odkryté brány.

Základní hrací doba skončila 1:1 a hráči tak dostali ještě 30 hracích minut na to rozhodnout ze hry před tím, než by přišly na řadu penalty. MikiTheGoat se prosadil v nastaveném čase první půle a Eusebio jej přiblížil k postupu.

RIIJK se ve zbytku prodloužení nedostal k vážnějšímu ohrožení soupeřovy brány a FIFA COOL Liga tak pro něj skončila už ve čtvrtfinále. Reprezentant týmu Entropiq si za své vystoupení vysloužil 5 000 Kč a ve výsledkové listině se podělil o páté místo s Emericksonem, který v předchozím čtvrtfinále nestačil na T9Lakyho.

Napínavá čtvrtfinálová bitva nakonec MikiTheGoata vyhecovala k parádnímu výkonu ve zbývající části playoff. Teplický ambasador si překvapivě vyšlápl jak na DRMiho, tak na Serona. Miki si s favorizovaným Seronem poradil ve finálovém duelu ve třech utkáních a pro FK Teplice tak vybojoval historicky první titul ve FIFA COOL Lize. Díky triumfu v úvodním ročníku si Miki vysloužil nejen vítěznou trofej, ale také příjemnou finanční odměnu v podobě 50 000 Kč.

5-6. místo: Emerickson (5 000 Kč)

Více informací o úvodním ročníku FIFA COOL Ligy můžete najít na oficiálních stránkách soutěže.