FIFA COOL Liga #8: RIIJK na hraně postupu do playoff

Publikováno
4/6/2020

Štěpán "RIIJK" Sobocki podruhé za sebou prohrál v první FIFA COOL Lize a před posledním kolem je na hranici postupu do playoff. Středeční zápasové skóre mezi Spartou a Entropiq vyrovnal druholigový Huhnak, který pokořil JameseBonyho.

Předposlední kolo 1. FIFA COOL Ligy nabídlo mezi jinými také souboj 12bodových RIIJKa a Sparťana Emericksona. Oba hráči se s totožným zápisem dělili o průběžné páté místo.

RIIJK byl v průběhu celé Bo3 série aktivnějším hráčem, zvítězil v prvním zápase, ale Emericksona v dalším měření sil výrazně podržel legendární ruský gólman Lev Jašin, k tomu se zadařilo v útoku a RIIJK nakonec padl 1-2 na zápasy.

Zápas #1: Obrat pro Entropiq

Úvodní zápas začal velmi pozvolna. Šlo o hodně. Po oťukávačce z prvních minut ale Emerickson vymyslel ve 34. minutě skvostný pas za obranu, Mbappé ve sparťanském dresu využil svou rychlost a otevřel skóre.

RIIJK se vzchopil po pauze. V 60. minutě dal Gullit na Neymara a ten se nemýlil - 1:1. Obrat dokonal hráč hájící barvy Entropiqu v prodloužení. V 98. minutě úřadoval Mbappé po zajímavé akci ve vápně. Velkou šanci zvýšit náskok měl ještě Timo Werner a RIIJK už zbytek zápasu zkušeně pohlídal.

Zápas #2: Bezzubý tlak

Skóre druhého zápasu se poprvé měnilo až v nastavení první 45minutovky. Emericksonův Mané po ideálním centru bezpečně zavěsil.

Druhá půle se hrála podle RIIJKových not. Bohužel dlouho bez gólu. V 69. minutě nahrával Werner Neymarovi a ten ve 100procentní příležitosti zklamal, z osmi metrů trefil Jašina ve sparťanské brance, ruský gólman úřadoval i v 82. minutě ve velké šanci Mbappého.

Síť se paradoxně rozvlnila na druhé straně, když Mahrez využil otevřené RIIJKovy obrany.

Teoretickou naději dala v 88. minutě úspěšná penalta Sergia Ramose, ale času na vyrovnání už bylo proklatě málo. Druhého gólu v Emeho síti jsme se nedočkali.

Zápas #3: Bezchybný Lev Jašin

Ve třetím zápase šlo o vše. Úvod opanoval RIIJK, ale Jašin to v brance znovu zavřel. Náš borec byl aktivnější, jeho Neymar však další šanci neproměnil.

Na druhé straně Emeho Mbappé v první výraznější šanci vystřelil zpoza vápna a protože Ter Stegen na rozdíl od Jašina nepodržel, Sparta šla do vedení.

RIIJK se nevzdával, po individuální akci Timo Wernera a předávce na Mbappého bylo v 79. minutě zaslouženě srovnáno.

O tři minuty později ale Mahrez po odraze posunul misky vah znovu na stranu Emericksona. Gól z kolonky šťastných.

Hned z rozehrávky se dostal do další monstr šance RIIJK, Mbappé však tváří v tvář gólmanovi trefil pouze tyč a Emerickson již další možnost na vyrovnání nenabídl.

• RIIJK - Emerickson - 1:2 (2:1p, 1:2, 1:2)

V tabulce je tak RIIJK před posledními zápasy na šesté příčce pouze o skóre před sedmým MarioOoso99. V pátečním posledním kole čeká RIIJKa zatím osmý MorCaJs, Marioooso se utká s MikiTheGoat. Do playoff proklouzne šest nejlepších.

Druhá liga: Huhnak si vyšlápl na Sparťana JameseBonyho

Patrik "Huhnak" Hornák si po dosavadním průběhu druhé FIFA COOL Ligy konečně spravil chuť. Po nevýrazných výsledcích z posledních kol si došlápl na průběžně vedoucího JameseBonyho, zástupce AC Sparta Praha esports.

Po výhře v prvním zápase na penalty a v druhém 2-0 počítá Huhnak po osmi sériích 12 bodů. Ani v případě výhry v posledním zápase už nemá šanci na TOP2 a postup do první ligy.

Všechny výsledky i aktualizované tabulky naleznete na oficiálních stránkách FIFA COOL Ligy.