FIFA COOL Liga #7: RIIJK si nepřišel na Drmiho

Publikováno
30/5/2020

Po velmi těsném průběhu nestačil Štěpán “RIIJK” Sobocki v sedmém kole FIFA COOL Ligy na zástupce esport týmu Viktorie Plzeň Michala “DRMi10” Drasticha.

Po jasném triumfu Lakyho a nečekané prohře Serona s MikiTheGoat nabídlo sedmé kolo FIFA COOL Ligy ostře sledovaný zápas RIIJKa proti DRMimu. Díky předchozím výsledkům šlo o hodně. Oba hráči měli na svém kontě 12 bodů, v případě výhry se mohli dotáhnout na průběžně druhého Serona a zabojovat tak o přímý postup do semifinále, který si zajistí pouze nejlepší dva po základní části.

Po vyrovnaném průběhu série se nakonec radoval DRMi. První zápas jasně opanoval RIIJK, druhou partii pro sebe až v závěrečných minutách normální hrací doby rozhodl Drmi a i když v třetím zápase vedl RIIJK už 2-0, plzeňský borec zvládl v posledních vteřinách vyrovnat a v prodloužení strhl vítězství na svou stranu.

Zápas #1: Jednoznačná záležitost

Od začátku se zdálo, že ani čtvrteční autohavárie, která si vyžádala drobné lékařské ošetření, nezanechala na RIIJKově FIFA skillu žádné výrazné následky. Po 23 minutách vedl po gólech Kaká a Mbappého 2-0 a jasně dominoval.

Drmi si na konci poločasu sice vytvořil dvě šance, ale první neproměnil a z druhé trefil pouze tyč. V druhé půli RIIJK zápas kontroloval, soupeře nepustil prakticky k ničemu a v 90. minutě ještě Messi kosmeticky upravil na 3-0.

Zápas #2: Oblíbený Eusebio

Druhý zápas odstartoval podobně jako ten první skončil. RIIJKův Mbappé hned v 8. minutě rozvlnil síť, ale skóre se neměnilo kvůli ofsajdovému postavení.

Stejný hráč na straně Drmiho si už ofsajd lajnu pohlídal lépe a v 25. minutě otevřel skóre. První poločas nebyl bohatý na šance. Jedna střela, jeden gól a 0-1.

O vyrovnání se v 60. minutě postarali nováčci v RIIJKově sestavě, TOTS karty Serie A. Dybala nahrával a Lautaro Martínez uklízel do branky.

Další šanci RIIJK nevyužil, prodloužení bylo na spadnutí, jenže Drmiho oblíbený hráč Eusebio rozhodl v 86. minutě. Po vyrovnaném průběhu smolný závěr.

Zápas #3: RIIJK ztratil vyhranou partii

První poločas bez šancí nakonec přinesl gól v nastaveném čase, kdy RIIJKův sváteční střelec Sergio Ramos skóroval placírkou po rozehraném rohu. Trefil se parádně.

Vstup do druhé 45minutovky měl RIIJK jako hrom. Po krásné otočce se trefil z hranice vápna Kylian Mbappé. Ve 48. minutě 2-0 a mohlo být ještě lépe. Dybala ale ve velké šanci zklamal. RIIJK byl na koni.

Postupně se osmělil také Drmi. Mbappé sice napoprvé v tutovce minul, ale v 79. minutě už se nemýlil.

V závěrečném Drmiho tlaku se RIIJK dostal díky otevřené obraně do breaku tři na gólmana, ale těžkou situaci vyřešil Drmiho gólman, který tak dal příležitost Kevinu De Bruyne, aby v 91. minutě poslal zápas do prodloužení.

V něm o osudu zápasu i celé série rozhodl Eusébio v 95. minutě. RIIJK už se k pořádnému závaru nepropracoval.

• RIIJK - DRMi10 1:2 (3-0; 1-2; 2-3p)

Druhá liga: Dvě porážky pro Huhnaka

Patrik "Huhnak" Hornák hájí barvy Entropiq ve druhé COOL Lize. V posledních zápasech se mu příliš nedaří. Po porážkách 1-2 od sirisetsedm (6. kolo) a 1-2 od Cristyho (7. kolo) se s devíti body drží ve spodní polovině tabulky a prakticky už ztratil šanci na první dvě postupová místa.

Všechny výsledky i aktualizované tabulky naleznete na oficiálních stránkách FIFA COOL Ligy.