FIFA COOL Liga #5: Double win pro Entropiq

Publikováno
23/5/2020

FIFA COOL Liga se řítí nezadržitelným tempem kupředu. Vždy dvě hrací kola týdně. V tom pátečním si naši hráči připsali dvě důležitá vítězství!

Štěpán "RIIJK" Sobocki byl ve složité situaci. Proti Sparťanu Casterovi musel zvítězit, aby si zachoval dobrou pozici v bojích o playoff. Caster byl naopak bez bodu a v souboji se zkušenějším RIIJKem neměl co ztratit.

I přes místy dramatický průběh nakonec oba zápasy a tím i celou sérii opanoval bezpečně reprezentant Entropiq, který se tak vyhoupl na dostřel nejvyšších příček.

První zápas pod kontrolou

Zahajovací zápas odstartovali oba borci neuznaným gólem z ofsajdu. RIIJK postupně přebíral otěže a v prvním poločase se zásluhou snajpra Kyliana Mbappého dostal do zaslouženého vedení.

V druhé půli přišly další velké šance Entropiqu a také druhý gól, o který se postaral střídající Timo Werner, čerstvá bundesligová TOTS karta.

Následně mohl Gullit sám před branou uklidit na 3-0, ale nedal a po obrovské chybě v rozehrávce naopak Caster, pět minut před koncem, korigoval na 1-2.

RIIJK ve zbytku zápasu ale podržel míč, a i když si před bránou asi dvakrát lehce koledoval, vždy měl situaci pod kontrolou a soupeři už nedal šanci na vyrovnání.

Drama rozhodly až penalty

Druhý zápas začal znovu RIIJKovou velkou aktivitou a dalším gólem Kyliana Mbappého. Skvělý první poločas mohl podtrhnout druhou brankou Messi, ale v nastaveném čase ve 100% příležitosti nastřelil pouze tyč.

Gólová mašina Mbappé pokračovala krátce po pauze v krasojízdě. V 53. minutě dával na 2-0 a nic nenasvědčovalo, že by se Caster probudil.

Z ničeho nic ale Ruud Gullit v 71. minutě snížil na 2-1 a o sedm minut později vyrovnal brazilec Ronaldo. Blesk z čistého nebe. Šlo se do prodloužení.

RIIJK nadále diktoval tempo hry, ale ani Messi ani Werner se svou šancí nenaložili dle očekávaní. O osudu zápasu musel rozhodnout penaltový rozstřel.

Drama vyvrcholilo v šesté sérii. Druhý RIIJKův matchball proměnil Ruud Gullit.

• RIIJK - Caster 2-0 (2:1; 3:2pen)

Kompletní tabulka 1. FIFA COOL Ligy na Playzone.

Ve středu čeká RIIJKa přímý boj o playoff s MarioOosem.

Druhá liga: Další výhra pro Huhnaka!

Patrik "Huhnak" Hornák bojuje na rozdíl od svého zkušenějšího kolegy z týmu zatím pouze v druhé lize. I přes dvě prohry není bez nadějí na postup.

Po výhře nad "kucerou" z Inside Games je s devíti body na 5. místě pouze o skóre za druhým Cristym.

Tajenku pátého kole proti Kucerovi musel vyřešit až třetí zápas. "První jsem vyhrál 3-0, druhej smolně prohrál gólem ve 122. minutě," komentoval Huhnak sérii.

Ve třetím zápase pak soupeře přestřílel 3-1 na střely na branku a celkově zvítězil 2-1 na zápasy.

V souboji devítibodových se ve středu utká Huhnak se "sirisetsedm".

Kompletní tabulka 2. FIFA COOL Ligy na Playzone.