FIFA COOL Liga #4: RIIJK nestačil na Serona

Publikováno
22/5/2020

Jednou jsi dole, jednou nahoře. Po opojném triumfu nad Lakym nestačil Štěpán "RIIJK" Sobocki ve čtvrtém kole FIFA COOL Ligy na Serona.

Třetí květnová středa přinesla v rámci COOL Ligy několik zajímavých střetů. Na úvod programu pokořil favorizovaný Viktorián Lukáš "T9Laky" Pour Sparťana Jana "Emerickson" Krupičku, když druhý bezbrankový zápas rozhodly až penalty. Následovala série večera, RIIJK proti Seronovi. Entropiq proti SAMPI.

Zástupce týmu Entropiq se v posledních dnech udržoval ve skvělé formě. V nedělním kole ligy pokořil Lakyho. Přípíše si další cenný skalp v souboji se Seronem? Z přátelského showmatche proti SAMPI věděl, jak na to.

Očekával se vyrovnaný duel a na rozdíl od souboje Laky vs Emerickson útočná smršť z obou stran. Lehkým favoritem byl vzhledem k dlouhodobým výsledkům mladý Seron, RIIJK ale v posledních dnech kupil jednu výhru za druhou…

Hrála se klasická Bo3 série na dva vítězné zápasy.

Game #1: První krev pro RIIJKa

Zahajovací mač rozehrál lépe Dominik "Seron" Čermák. První šanci však nedokázal proměnit a RIIJK kontroval z protiútoku. Ve 20. minutě otevřel skóre Kylian Mbappé po pěkné práci Griezmana a stejný hráč upravil ve 43. minutě už na 2-0.

Seron vykřesal naději gólem do šatny a po přestávce pokračoval v tlaku. Neymar trefil pouze břevno. RIIJK následně v 53. minutě po skvělé kombinaci Gullita s Mbappém odskočil opět na rozdíl dvou branek.

Člen Entropiq týmu dobře četl Seronovu hru, Neymar v dresu SAMPI navíc spálil další šanci. Gólostroj zápasu uzavřel za Entropiq Simon na 4-1.

Možná až krutý výsledek. Po výhře 5-1 nad Lakym přidal RIIJK na své konto další zajímavý příděl na účet jednoho z favoritů celé soutěže.

Game #2: Seron se vrací do hry

Dokáže si Seron vynutit třetí rozhodující zápas? Začal skvěle, ale RIIJKa podržel skvělý Ter Stegen na brankové čáře a když Neymar přidal další břevno, zdálo se, že dnes to není Seronův den. Hra mu nepřála.

RIIJK ustál počáteční tlak, hra se vyrovnala, ale paradoxně to byl Eusebio v Seronově sestavě, který ukázal Neymarovi, jak se střílí góly, 0-1.

Otočilo se i ve fotbale tolik potřebné štěstíčko. RIIJK nejprve trefil ze slibné pozice pouze boční síť, následně selhal v tutové šanci Mahrez a stejný hráč nastřelil v 72. minutě tyč.

Zlepšený výkon ve druhém poločase přinesl další velké šance, ale Seron vše ustál a v 88. minutě rozhodl druhým gólem Costa. V samotném závěru při zoufalém náporu RIIJKa pak už jen Seron uzavřel skóre druhého zápasu na 3-0

Game #3: Smolný závěr série

Do rozhodujícího zápasu vstoupilo SAMPI snovým způsobem. Už v 9. minutě je poslal do vedení Neymar. RIIJK musel znovu dotahovat.

V třetím zápase zvolil oranžové dresy, domovskou barvu holandské reprezentace. Přesto Ruud Gullit v 36. minutě zazdil jasnou gólovku. Vyrovnání viselo ve vzduchu.

Po krásné kombinaci se hráči i fanoušci Entropiq užuž radovali, míč se třepetal v síti, ale stejně tak praporek rozhodčího na lajně. Velmi těsný ofsajd.

"Nedá se říct, že by měl dnes RIIJK nějaké extra štěstí," hlásil komentátor streamu Filip Lejček.

V další velké příležitosti tlačil RIIJK míč možná zbytečně až do kuchyně místo pohotového zakončení, ne a ne to tam spadnout.

Naopak Seron v 61. minutě zásluhou Eusebia a tyče zvýšil náskok na 0-2 a když dal Mané v 83. už na 0-3, bylo rozhodnuto. Zápas se jen dohrával.

• RIIJK - Seron 1:2 (4:1; 0:3; 0:3)

RIIJK zůstává po čtyřech sériích na šesti bodech na 5.-7. místě, na čele je odskočená čtveřice devítibodových T9Lay, Seron, MikiTheGoat a MarioOoso99.

V pátek od 20:15 čeká našeho hráče souboj se Sparťanem Casterem, který je zatim jako jeden z dvou hráčů bez bodu.

Kompletní tabulka 1. FIFA COOL Ligy na Playzone.

Druhá Liga: Dvakrát penalty pro Huhnaka!

Na šest bodů a zápis dvě výhry, dvě prohry se po čtyřech odehraných kolech druhé ligy propracoval také Patrik "Huhnak" Hornák.

Ve čtvrtém kole změřil Huhna síly se zástupcem FCVP Štěpánem "Emphaty" Kruťou.

"Hrál dobře, ty zápasy byly těžší, než ty smolné prohry v předchozích kolech," komentoval Huhnak těsný souboj.