FIFA COOL Liga #3: RIIJK zničil Lakyho!

Publikováno
16/5/2020

Třetí kolo COOL Ligy přineslo šlágr mezi dvěma velkými favority celé soutěže. Štěpán “RIIJK” Sobocki si bez větších problému poradil s Lukášem “T9Laky” Pourem.

Páteční akce přinesla mnohé překvapivé výsledky. Doposud neporažený MikiTheGoat nestačil na MorCasje, MarioOoso uštědřil první porážku Seronovi a namále měl také favorizovaný Emerickson proti Dalasovi94.

Na závěr čekal šlágr třetího hracího týdne. Zůstane Laky jediný bez porážky? A nebo naopak doplní RIIJK v tabulce nabitou sestavu šestibodových? Vzájemná zápasová bilance 7-3 hrála pro zástupce Viktorie Plzeň.

Papírově nejzajímavější Bo3 série večera odstartovala vyrovnaným prvním poločasem, který přinesl několik zajímavých šancí a tyčky na obou stranách. V druhé 45minutovce ale začal postupně otěže zápasu držet pevněji ve svých rukou reprezentant Entropiq.

RIIJK měl optickou převahu, skvěle odebíral soupeři míče, ale přestože měl více ze hry, ani jedna ze šancí se neujala a za stavu 0-0 následovalo prodloužení.

Náš hráč pokračoval v tlaku a prostřednictvím Kyliana Mbappého se ve 116. minutě dostal do vedení. Laky se pokusil hned z kickoffu odpovědět, jenže Aguero nastřelil v závěrečných vteřinách pouze tyč.

"V prodloužení jsem rozhodl šťastným gólem po odrazu. Ze všech těch šancí dám zrovna takovýhle gól, klasika," usmíval se RIIJK po zasloužené výhře 1-0.

Nejúspěšnější hráč posledních let na tuzemské FIFA scéně, T9Laky, zjevně neměl svůj den. RIIJK pokračoval ve skvělém výkonu a hned od začátku druhého zápasu soupeře znovu přitlačil k šestnáctce.

Griezmann svoji brzkou šanci ještě neproměnil. Skóre se měnilo ve 27. minutě. Griezmann tentokrát nahrával a Mahrez uklízel téměř do prázdné. 1-0 pro RIIJKa.

Mahrez v RIIJKově sestavě byl při chuti. Přidal ještě další tři góly a společně s Griezmanem posunuli výsledek na 5-0. Laky byl na ručník.

“Nepamatuji si, že bych komentoval Lakyho zápas, kde by dostal takovýhle příděl a že jich za těch let bylo,” znělo ze streamu.

Kanadské body 4+1 pro Riyada Mahreze. Neuvěřitelná TOTS karta. Nelze se divit, že v současné kompetitivní fifě byste jen stěží hledali sestavu bez tohoto alžírského reprezentanta.

Na kanára nakonec nedošlo a Laky dokázal v 92. minutě zkorigovat na 5:1.

“To hrála jeho přítelkyně!” smáli se fanoušci na streamu. “Si zlomil ruku…” nevěřili konečnému výsledku.

“Vůbec jsem nečekal, že to půjde takhle lehce, měl jsem asi šest šancí a napadalo mi to tam,” popsal RIIJK průběh druhého zápasu. “V defenzivě jsem byl bezchybný, sešlo se víc věcí, díky kterým jsem vyhrál takhle výrazně.”

RIIJK upravil letošní vzájemnou zápasovou bilanci s Lakym na 5-7 a díky důležité výhře je v aktuální tabulce první ligy mezi sedmi hráči se šesti body, kteří se jen o skóre dělí o 1.-7. místo.

“Celkově jsem spokojený s výkonem, dobré završení týdne a snad to tak půjde dál," pokračoval.

“Po virtuálním derby jsem změnil komplet obranu a hlavně jsem začal nad hrou jinak přemýšlet. Poslední tři zápasy, přátelák se SAMPI a dvakrát liga, vypadaly úplně jinak než ty z předešlého týdne, asi tak jak bych si to představoval.”

V dalším kole první ligy čeká už ve středu Seron. Další těžký oříšek.

• RIIJK - T9Laky 2- 0 (1:0p; 5:1)

Kompletní tabulka 1. FIFA COOL Ligy na Playzone.

Druhá Liga: Druhá porážka pro Huhnaka

Druhý reprezentant Entropiq, Patrik "Huhnak" Hornák, nestačil ve třetím kole druhé ligy na M4TKO a zatím počítá bilanci jedna výhra, dvě porážky.

"Nemám k tomu slov, totální smůla. Šance na postup ještě je, ale budu to mít už hrozně těžký," dodal k druhé porážce.

• Huhnak - M4TKO 0-2 (0:2; 1:3)

Kompletní tabulka 2. FIFA COOL Ligy na Playzone.