FIFA COOL Liga #2: RIIJK i Huhnak vítězně!

Publikováno
14/5/2020

První i druhá FIFA COOL Liga pokračovaly ve středu svým druhým hracím kolem. Oba zástupci Entropiq si na svá konta připsali první body.

Důležitá výhra pro RIIJKa

Po úvodní porážce od teplického MikiTheGoat čekal na Štěpána "RIIJKa" Sobockiho ve druhém kole první COOL Ligy další zástupce tohoto severočeského fotbalového klubu - dalas94.

Dramatická Bo3 série odstartovala RIIJKovým dle statistik zaslouženým vítězstvím 2-1 po prodloužení.

Druhé utkání přineslo neobvyklou přestřelku. Náš hráč odstartoval skvěle do obou poločasů, ale soupeř vždy dokázal vyrovnat a na poslední chvíli našel odpověď také na třetí gól ve své síti. Tři minuty před koncem normální hrací doby tak svítilo na tabuli skóre 3-3 a opět se prodlužovalo.

Dalas přidal v prodloužení dva góly, RIIJK dokázal pouze snížit na 4-5 a vůbec poprvé tak viděla COOL Liga třízápasovou sérii.

V třetím klíčovém zápase přestřílel RIIJK teplického protivníka vysoko 10-2, přesto zvítězil pouze 2-1. Vedení strhl na svou stranu teprve až v druhém poločase.

• RIIJK vs dalas94 2-1 (2:1p; 4:5p; 2:1)

S jednou vyhranou sérií je RIIJK v aktuální tabulce na sedmém místě pouze o skóre za čtvrtým Emericksonem. Bez porážky je na čele trio T9LAky (Plzeň), Seron (SAMPI) a MikiTheGoat (Teplice).

A právě Laky se Seronem budou RIIJKovými nejbližšími soupeři. Se zástupcem Viktorie Plzeň se Štěpán utká už tento pátek, se Seronem pak poměří síly následující středu.

Huhnak vítězně na všech frontách

Patrik "Huhnak" Hornák se v poslední dnech veze na vítězné vlně. Po zvládnuté přátelské sérii proti SAMPI přidal náš hráč ve středu hned dva zajímavé sólo úspěchy.

Odpoledne se rozehřál premiérovým 1. FIFA turnajem JR Marketing (PS4), ve kterém se hrálo o prizepool 6.000 Kč.

Do hry zasáhlo 72 z velké části rekreačních hráčů a Huhna prošel pavoukem jako nůž máslem.

"Až na toho slávistu ve finále celkem easy," komentoval s úsměvem vydařenou akci. "Z turnaje mám dobrý pocit, probíhal rychle bez žádného zdržování. Hrálo se mi celkem dobře, jelikož jsem neměl ani jednu prohru, až na finále, kde jsem musel s Kobbym otáčet první zápas, ale nakonec jsem sérii vyhrál 2-0." dodal.

Večer pak na něj čekalo druhé kolo druhé COOL Ligy proti Rozsimu. Soupeř měl v zádech výhru z úvodního kola 2-0 nad Pikejem. Očekával se vyrovnaný zápas.

Série přinesla podobně jako ta RIIJKova tři zápasy.

Huhnak byl ve všech aktivnější, statistici na jeho konto připsali pokaždé více střel než soupeři, přesto šel druhý zápas poměrem 4:1 za Rozsim. Rozhodlo třetí měření sil. V něm Patrik nenechal nic náhodě a do tabulky druhé ligy si připsal první výhru.

• Huhnak vs Rozsi 2-1 (3:2; 1:4; 2:1)