Entropiq jsou evropskými šampiony PCS!
PUBG

Entropiq jsou evropskými šampiony PCS!

Published
08/05/2022

Lépe obsazený evropský turnaj nenajdete! PUBG tým Entropiq kraloval v jarní PUBG Continental Series (PCS)! Kromě prestižního titulu zabrali naši hráči také odměnu $60.000 a k tomu 450 bodů do leaderboardu PGC.

Když před více než dvěma lety vznikl v pražských kancelářích esportový klub Entropiq, kladl si ty nejvyšší cíle, které se postupem času daří naplňovat.

CS:GO tým posbíral v zahraničí již nejeden cenný úspěch. Nyní na něj dokázali na mezinárodní scéně navázat také hráči oblíbené battle royale střílečky PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Celkem šest hracích dní a dohromady 30 kol. Jarní PCS, jeden ze dvou největších a nejštědřeji dotovaných evropských PUBG turnajů roku, nabídla vydatnou porci zábavy. Ve hře byly podíly z prizepoolu $250.000.

Entropiq od začátku dominovali a po prvním víkendu si vybudovali slušný bodový polštář. V druhém týdnu sice soupeři mocně dotahovali, ale Naylup a spol přidali v závěru důležitá umístění v TOP3 a první pozici s bezpečným náskokem uhájili.

Rozhodovaly především „kills“, ve kterých byli naši hráči jednoznačně nejlepší, Jovan „Naylup“ Tomasevic navíc zabral odměnu $5.000 pro nejlépe střílejícího hráče v celém lobby a propracoval se také do All-star výběru turnaje.

Entropiq PCS6 šampioni
Entropiq – ivas, Qbe, Naylup a Lukarux

„V minulém roce jsme byli jen krůček od postupu na světový šampionát, díky této výhře je naše šance na účast v letošním PGC ještě vyšší. O to je titul z PCS sladší,“ komentoval fantastický výsledek manažer sekce Šimon Hradečný.

„Doufáme, že ve zbytku sezóny navážeme na vítěznou vlnu a podaří se nám přidat do sbírky další podobný úspěch!“

Spokojený byl také Jurica „ivas“ Baronić, kterého si moderátoři streamu pozvali k vítěznému interview.

„Jsem nadšený, dva roky tvrdé práce nesou ovoce. Chci hlavně poděkovat celému Entropiqu! Bez nich bychom toho rozhodně nedosáhli. Skoro jsme se rozpadli, ale oni nás udrželi dohromady,“ reagoval na jeden z prvních dotazů.

„Po loňském smolném roce, kdy nám o jedno místo uteklo PGC, jsme hladoví po vítězství. Všechny prohry a neúspěchy, které jsme vloni utrpěly, z nás udělaly silnější tým,“ zakončil.

Účast na listopadovém PUBG Global Championship (vloni se hrálo o více než 4M usd) je hlavním cílem mnoha elitních formací. Místa jsou ale pouze pro pár vyvolených. Z evropského leaderboardu se na vrcholnou akci celého roku podívá pouze pět nejúspěšnějších. Entropiq si nyní vytvořili skvělou výchozí pozici, PGC žebříčku kralují.

Více z našeho světa